6 שלבים לבחירת הצבע המושלם

קניית צבע היא אחד ההיבטים המשתלמים יותר בעיצוב פנים, אך הצביעה בפועל של חדר אורכת זמן רב ועלולה להיות יקרה. זהו תהליך שלא תרצו לחזור עליו לעיתים קרובות, בתקווה שרק כל 7-10 שנים. זה אומר שיש חשיבות רבה לבחירת הצבע שלכם.

 

להלן המדריך שיילך אתכם צעד אחר צעד עד שתגיעו להחלטה שאתם שלמים איתה:

 

שלב 1: בחרו בצבע שאתם חושבים שיהיה מושלם. עברו על המגוון הרחב של הצבעים, ואז מבין כל אותן אפשרויות, בחרו את זו שנראית מושלמת עבורכם כי אתם אלה שצריכים לחיות בבית עם הצבע הזה. תמיד טוב להתייעץ עם אחרים, אבל וודאו שאתם אלה שעושים בסוף את הבחירה המתאימה ביותר לכם.

 

שלב 2: בחרו את נקודת ההשוואה שלכם. אתם זקוקים לנקודת השוואה כדי לקבוע אם הצבע שבחרתם הוא אכן מושלם עבורכם. זה חשוב במיוחד מכיוון שהתאורה בכל חדר משתנה ולכן אולי תגלו שאתם צריכים צבע בהיר יותר (או כהה יותר) ממה שחשבתם.

 

אם זה מרגיש כמו יותר מדי, בחרו בגוון בהיר יותר או כהה יותר מהצבע המושלם שלכם (או שניהם!). אבל מה שתעשו, אל תדגמו יותר משלושה צבעים, או שתפתחו בטעות תיבת פנדורה. להפוך למשוגעים בגלל בחירת צבע זה דבר אמיתי. יש כל כך הרבה אפשרויות שאתם יכולים בקלות להשתגע מהן.

 

שלב 3: הכנה לדגימה. רכשו פחי צבע לדוגמה. מדבקות הצבע, השבבים והדוגמיות עשויים לעזור מאוד. אך מרקמי קיר שונים סופגים ומשקפים צבע שונה. אין תחליף ליישום הצבע בשטח כדי לקבל תחושה אמיתית של איך הצבע ייראה בסופו של דבר.

 

יהיה עליכם לדגום את הצבעים על שני קירות (כן, שניים) בכל חדר לצביעה. אתם רוצים לראות איך הצבע נראה עם הרבה אור שמש ובלי, לכן הקפידו לבחור קיר אחד שמקבל שמש ישירה וקיר אחר שלא.

 

שלב 4: התחילו עם לבן. צביעת דגימות על גבי צבע קיים לא תביא תחושה אמיתית של איך הצבע ייראה על הקיר. אתם זקוקים לשטח לבן טהור סביב כל דוגמה כדי שתוכלו "לקרוא" את הצבע על רקע נייטרלי.

 

אם הקיר לא לבן, קנו פחית פריימר לבן וצרו ריבוע לכל דוגמה. אפשרו לצבע להתייבש לגמרי.

 

שלב 5: צבעו מדגם של כל צבע ישירות על הקירות. צבעו ריבועים מכל צבע בתוך כל אחד מהאזורים שאתם רוצים לצבוע. כדאי לצבוע בסדר אלפביתי של שמות הצבעים, כך שתוכלו לזכור באיזה צבע השתמשתם. צבעו בשתי שכבות ואפשרו לצבע להתייבש.

 

כאשר הצבע מתייבש הגוון שלו משתנה, לכן הקפידו להמתין בין שעה לשעתיים שלמות לאחר החלת שכבת הצבע השניה. חשוב גם לוודא שאתם רואים את הצבע במהלך היום ואחרי שהשמש שוקעת. לבסוף, קחו בחשבון שמדגם קטן ייראה כהה יותר מכפי שהצבע ייראה על הקיר כולו.

 

שלב 6: בחרו בצבע הזוכה. היו אמיצים. צבעו ללא פחד בידיעה שעשיתם את בדיקת הנאותות שלכם בנוגע לכך.

 

5 טרנדים חמים בעיצוב פנים לחורף הזה