הילדים גדלים והצרכים משתנים – איך לשנות את חלל הבית לפי הצורך?

לאורך השנים עיצוב הבית משתנה בהתאם לדורות הגדלים במשפחה. אם הילדים הקטנים שלכם גדלו, חדרי הילדים שלהם הופכים לחדרי נוער. בני הנוער הופכים למבוגרים ולפעמים עדיין חוזרים הביתה וישנים בחדר בו גדלו. אם הם הקימו משפחות לעתים החדרים הללו הופכים לחדרי הנכדים או למשרד עבורכם. אספנו עבורכם את כל הדרכים בהן תוכלו לשנות את "התפאורה" בבית בעצמכם בעלות נמוכה יחסית.

שינוי הקירות

השינוי הבסיסי ביותר שאפשר לבצע קשור לצבע החלל והאווירה שהוא משדר. אתם יכולים לבחור בצבעים סולידיים יחסית, כאשר אתם עוברים מחדרי ילדים למשרד ואפילו להוסיף קיר אחד בצבע שונה (קיר קונספט).

אפשרות מהירה נוספת, אם אינכם רוצים להתמודד עם הלכלוך והעבודה הכרוכה בצביעה מחדש היא להוסיף טפט מודרני לחדר כולו או רק לאחד הקירות. תתפלאו איזה שינוי יהיה באווירה של החדר כאשר תוסיפו טפט עם טקסטורה מעניינת. הטפט יכול להיות מחוזק בווילון בצבע מתאים וכן בשטיחונים או מרבד בגוונים זהים.

במהלך קורס הום סטיילינג מקצועי תוכלו ללמוד עוד דרכים להתאים את צבעי הקירות לגיל ולאווירה הרצויה.

גופי התאורה

שינוי נוסף בחלל מתבצע באמצעות הדרך בה מפוזר האור הטבעי והאור המלאכותי בחדר. אתם יכולים לשנות את גוף התאורה למרשים יותר ולהפוך את החדר למואר או חשוך יותר בהתאם לצורך. אם אתם משתמשים בחדר לצורך משרד מומלץ בחום להאיר אותו יותר.

גופי התאורה משמשים לא רק להפצת האור אלא יכולים להוות גם אמירה עיצובית. בחרו את הסגנון בו תרצו לעצב את החדר (כפרי, יוקרתי, חמים או סולידי) והתאימו לו את גוף התאורה. במספר מאות שקלים, תוכלו לשנות את החדרים בבית עם מספר גופי תאורה חדשים.

קיר חוצץ

מעוניינים לשנות את חלוקת החללים בבית? תוכלו להסיר קיר גבס או לבנות קיר חוצץ חדש. קיר זה יכול לתחום את הסלון ולהוסיף נישה לעבודה או יצירה. לא רוצים להכנס להוצאות של שיפוץ קל? אם יש מספר נכדים ואתם רוצים ליצור הפרדה בחדרים ביניהם תוכלו להשתמש בחציצה זמנית באמצעות חוצץ במבוק נעים לעין.

הקיר יאפשר לכם ליצור אזור של משחק, לימוד או פרטיות נוספת לילדים שהפכו תוך מספר שנים לבוגרים.

שינויים באמבטיה

אתם יכולים לחדש את האמבטיה במגוון רחב של דרכים. החל מהוספת חיפוי באמצעות בריקים או צביעה בצבע שונה של הקיר. החלפת הווילון באמבטיה ליוקרתי יותר והוספת שטיחונים תאפשר לכם לעשות מתיחת פנים בסכום נמוך. בנוסף כדאי לשקול להחליף את ארון התרופות לארון הכולל מראה, להוסיף מראה עם תאורה או לחדש את הכלים הסניטריים באמבטיה. השמיים הם הגבול.

שדרוג המטבח

אם יש היום יותר אנשים בבית שמבשלים מומלץ לערוך גם כמה שינויים במטבח. אם הוא רחב ידיים תוכלו להוסיף אי במרכזו לחיתוך ירקות ועבודה שוטפת וכן על מנת להרוויח שטחי אחסון נוספים. תוכלו לשנות גם את התאורה במטבח ולהחליף את שולחן האוכל הקטן יחסית בשולחן עם מושבים רבים יותר. אם יש באפשרותכם להוסיף לשיש גם מתחם נוסף, מקמו לידו כמה כסאות בר ויהיה לכם מקום נעים המזכיר את אווירת בית הקפה השכונתי.