פגמים הופכים את היהלום שלך לייחודי כמוך

תהיתם פעם מדוע תכשיטנים מסתכלים על יהלומים עם עדשות מגדלות מיוחדות? הם מחפשים פגמים. פגמים הם תכונות בתוך האבן שלרוב ניתן לראות אותן בהגדלה. גודל וסוג הפגם הם שקובעים את בהירות היהלום.

 

יהלומים מושלמים הם נדירים ויקרים במיוחד, כך שלרוב מה שיש במונחים של אבנים רופפות, טבעות אירוסין ותכשיטים אחרים יש פגם כלשהו. פגם היא כמו נמש על האף של הארוס שלך, זה באמת לא צריך להיחשב פגם כי זה מייחד את היהלום שלך.

 

סוגי פגמים

רוב אבני החן שתמצאו בחנויות התכשיטים אינן מושלמות; הם יכולים לכלול מספר כלול של פגמים. להלן סוגי הפגמים הנפוצים ביותר שנמצאו בטבעות יהלומים:

 

קריסטלים

בתוך חלק מהיהלומים משובצים מינרלים גולמיים טבעיים היוצרים גבישים. בדרך כלל לא ניתן לראות סוג זה של הכללה בעין בלתי מזוינת, אך כאשר מגדילים את יכולה להבחין בגבישים בכל צבע הקשת, בהתאם לסוג המינרל – פחמן (שחור), אודם (אדום), אמרלד (ירוק), וכו 'גבישים חסרי צבע הם למעשה יהלומים זעירים הסגורים בתוך היהלום החתוך. גבישים שנוצרו בצורות מסוימות או מאבני חן מיוחדות, כמו אבן הלידה של הארוס שלך, נחשבים למעשה לפגמים שהופכים יהלום לייחודי ויקר יותר.

 

מחטים וקשרים

מחט היא גביש שמכיוון שנוצר בלחץ גדול, יש לו צורה ארוכה ורזה. הם בדרך כלל לבנבן וצבעים גדולים יותר נוטים להקטין את מראה היהלום ולהוריד את ערכו.

 

אם גביש נוגע בחלקו החיצוני המלוטש של היהלום, הוא נחשב לקשר. מכיוון שהם שוכבים על פני השטח, תכלילים אלה נוטים יותר להיראות ללא הגדלה.

 

נקודות ועננים

נקודות נקודה הן הסוג הנפוץ ביותר של הכללה; כשמסתכלים בזכוכית מגדלת – הזכוכית המגדלת המשמשת תכשיטנים – הם נראים כנקודות לבנות, אפורות או שחורות. בעיקרו של דבר, נקודות נקודה הן גבישים זעירים וכאשר הם מופיעים באשכולות, המכונים עננים, הם יוצרים אזור מעורפל ביהלום ויכולים להקטין את דירוג הבהירות שלו.

 

נוֹצָה

שברים קטנים, או נקודות שבהן שני משטחי היהלום לא ממש נוגעים בתוך האבן, נקראים נוצות. אם הנוצה אינה נראית כאשר היהלום פונה כלפי מעלה, היא לא אמורה להשפיע לרעה על דירוג הבהירות. הימנע מקניית יהלומים עם נוצות גדולות בסמוך להיקף, או חגורת האבן, מכיוון שהם יכולים להפוך אותה לעמידה פחות.

 

טִבעִי

הכללה נפוצה בקצה חגורת היהלום נקראת טבעית. מבחינה היסטורית הטבע הטבעי שימש הוכחה לכך שהאבן נחתכה מחוספס עם הקוטר הגדול ביותר האפשרי שלם.

 

מומחי יהלומים שואפים לשפר את בהירות היהלום ולהבטיח שהוא נוצץ ככל האפשר, אולם סוגים אלה של פגמים הם לעיתים תוצאה של עבודתם. תכשיטנים אמינים יודיעו לך אם אבן שופצה בצורה כלשהי, אך היה סמוך ובטוח כי תכלילים מסוג זה אינם אמורים להקטין את עמידות היהלום.