כיצד לשנות את המחשבה שלך על כסף

רוצה לדעת מה גורם לאדם אחד להצליח בכסף ואחר לוותר? זה פשוט: זה הלך הרוח שלהם בכסף.

 

מה שאתה מאמין לגבי כסף, עצמך והעולם מעצב כיצד חייך יתגלגלו. בכל יום ויום יש לך את הכוח לקבל החלטות שיקדמו אותך כלכלית קדימה או יחזירו אותך. זה תלוי בך.

 

אתם אולי שמעתם אותי מדבר על עקרונות הכסף של רמזי, כמו שצריך לעשות תקציב כל חודש, לחיות בפחות ממה שאתה עושה, להשתמש בקופונים לאלי אקספרס ולא להשתמש בחובות כדי לשלם עבור דברים. אבל כל זה לא משנה אם אתה לא מאמין שאפשר לחיות ככה, או אם אתה לא מוטיבציה לחיות ככה. כל כך הרבה אנשים לוחצים על כפתור הנודניק בכספיהם כאילו הם פשוט יתעוררו יום אחד ויוכלו לפרוש. אולי הם מקווים לקחת את הכסף שלהם ברצינות רבה יותר בהמשך חייהם. או אולי הם חושבים שזכייה בכסף נועדה רק ל"אנשים עשירים ".

 

אם זה אתה, עליך לשנות את הלך הרוח שלך. ההורים שלך לא יכולים לגרום לך לדאוג. בן הזוג שלך לא יכול לגרום לך להיות אכפת. וככל שהלוואי שיכולתי, אני לא יכול לגרום לך לדאוג. זה עליך לשנות את הלך הרוח שלך. החדשות הטובות הן שאתה יכול!

 

מה זה הלך רוח כסף?

הלך הרוח שלך בכסף הוא מערכת האמונות הייחודית שלך והיחס שלך לגבי כסף. זה מניע את ההחלטות שאתה מקבל לגבי חיסכון, הוצאה וטיפול בכסף.

 

אנשים בעלי הלך כסף בריא מאמינים בדברים כמו:

 

יש לי את החופש להוציא, אבל אני יכול גם לומר לעצמי לא לרכישה.

אני נהנה לעזור לאחרים שמתקשים בנתינה בנדיבות.

אני לא צריך להשוות את עצמי לאחרים.

אפשר להשיג את היעדים הכספיים שלי.

 

הלך הרוח שלך בכסף מעצב את האופן שבו אתה מרגיש לגבי חובות, את היחס שלך לאנשים שמרוויחים פחות או יותר ממך, כמה קל אתה יכול לתת, את היכולת שלך להשקיע בביטחון ועוד.

 

כיצד מתגבש הלך הרוח שלך בכסף?

הלך הרוח שלך בכסף מושפע מגורמים רבים ושונים, כולל פסיכולוגיית הכסף עצמו. ברור שהחוויות שחוויתם באופן אישי סביב כסף ישחקו תפקיד גדול. דברים כמו אם היה לך משרה חלקית בתיכון, אם היית בקצה הנדיבות המקובל, או כמה בגלוי הוריך דיברו על כסף שגדל.

 

חשוב על האחרון האחרון לרגע. עכשיו, כל מה שקורה בחיים שלך הוא לא באשמת ההורים שלך. (קרא את זה שוב.) אבל יותר נתפס מאשר נלמד, כך שהדרך שבה ראית את הוריך מדברים על כסף – או לא מדברים על זה – בהחלט השפיעה על הגישה שלך לגבי כסף מגיל צעיר.

 

אם אתה מחפש מלון במחיר סביר, חפש קוד קופון לבוקינג בגוגל.