פרקטים

פרקטים – איך נבחר את הפרקט המתאים למבנה?

בשנים האחרונות, אין זה סוד שיותר ויותר אנשים בוחרים להתקין פרקט במבנה בו הם מתגוררים או עובדים. הפרקט החליף את האריחים הרגילים אותם היינו רגילים למצוא בכל מבנה. ישנם מקרים רבים בהם אנשים בוחרים גם להשתמש באמצעים דמוי פרקט או בסגנון של פרקט, על מנת להשיג את האפקט שלו מבלי שיצטרכו לרכוש ולהתקין את הדבר האמיתי.

הבחירה להתקין פרקטים בבית או בעסק, נובעת מכמה סיבות: סיבה ראשונה, מדוע על פריט מאוד יוקרתי, פריט שמעניק למקום ייחודיות וסגנון שאריחי ריצוף רגילים לא יכולים לספק. בפרט זה נכון אם בוחרים פרקטים יוקרתיים או פרקטים בסגנון ובצבעים שונים.

סיבה שנייה, היום אפשר למצוא פרקטים מסוגים שונים, כאלה שנבדלים אחד מהשני הן במאפיינים שלהם, הן בסגנון ובעיצוב, והן בפרטים אחרים. מדובר על פרקטים שיכולים להתאים למגוון רחב של מבנים, בין אם מדובר על מבנה מגורים סטנדרטי, בית פרטי, או בית עסק כזה או אחר.

סיבה שלישית, עם השנים אפשר לראות גידול ניכר במספר הסוגים והסגנונות של הפרקטים או של אמצעים דמוי פרקט מסוג כזה או אחר. לכן גם אפשר למצוא מוצרים במחירים הרבה יותר משתלמים ואטרקטיביים מאשר יכולנו למצוא בעבר. אפשר למצוא פרקטים במחיר של עשרות או מאות שקלים למ"ר, מה שהופך את המוצר למשתלם מבחינה כלכלית.

 

מה זה פרקט פולימרי?

אחד מאותם פרקטים פופולאריים היום, הן להתקנה בבית מגורים והן להתקנה בבית עסק, הוא פרקט פולימרי. מדובר על פרקט המגיע בשלל צבעים ועיצובים, אשר להבדיל מפרקטים רגילים עשויים מעץ, כאן מדובר חומר פלסטיק מיוחד אשר נשמר הרבה יותר טוב מפרקט רגיל. יחד עם זאת, העיצוב והסגנון שלו נשמרים. למעשה על החלק העליון שלו יש הדפס עץ (אפשר כאמור למצוא הדפסים בשלל צבעים), וציפוי ייחודי.

פרק פולימרי זוכה להצלחה גדולה, הן בגלל העובדה שעם השנים החומר ממנו הוא מיוצר הפך להיות הרבה יותר אפקטיבי ואיכותי, והן בזכות העובדה שהיום אפשר לרכוש פרקט כזה במחיר זול ביחס לפרקטים רגילים, והוא יכול להישמר שנים רבות מבלי שנצטרך להחליף אותו.

 

מה היתרונות של פרקט פולימרי?

היתרון הראשון והבולט ביותר שלו על פני פרקטים אחרים, הוא שפרקט זה בניגוד לאחרים עמיד מפני מים. מאחר והוא לא עשוי עץ אז אפשר לשטוף אותו בצורה נוחה והוא עדיין ישמור על המראה והסגנון שלו.

יתרון שני בולט של פרקט זה, בניגוד לפרקטים אחרים הוא לא מתרחב. הוא נשאר בגודל המקורי שלו, בצורה אחידה לגמרי. זה מונע את הצורך לשמור על מרווחים בין החלקים השונים שלו. כך הרבה יותר נעים להשתמש בו.

כאמור, פרקט מסוג זה נשמר יותר שנים מאשר פרקט רגיל, הוא יכול לשרת אותנו במשך עשורים רבים מבלי שנצטרך להחליף אותו.