מדריך יין דל אלכוהול: כל מה שצריך לדעת

ההשקפה של כמה חובבי יין היא שיש יין טוב ואז יש יין דל אלכוהול. ייתכן שזה היה נכון בשלב מסוים בעבר, אך נראה כי הזמינות של שיטות ייצור יין חדשות יחד עם הבנה מעמיקה יותר של הכרמים המקומיים משתנה.

 

עכשיו, לא רק אפשר למצוא יין טוב דל אלכוהול, אבל הוא אפילו עשוי להיות עדיף. במהלך השנים האחרונות תכולת האלכוהול הממוצעת של יין זוחלת עד לרמות חסרות תקדים, אבל זה כמעט לא מסתמן. יש הבנה שרמות אלכוהול היין שאנו רואים כעת הן רמות אלכוהול היין שתמיד ראינו כאשר במציאות זה לא כך.

 

הסכנה הטמונה בכך היא המלצות בריאות מסוימות לגבי כמות היין שמותר לשתות עלולה להיעשות לא מדויקות לפני שניתן יהיה לעדכן אותן. שתיית כוס יין עשויה להיות בעלת יתרונות בריאותיים, אך שתיית יין בעקביות ברמות אלכוהול גבוהות עלולה להיות מסוכנת. יין נועד להנאה ולא צריך לסכן את בריאותך כדי לעשות זאת.

 

למרבה המזל ניתן להשיג יינות דלי אלכוהול והם מספקים את כל הטעמים, המרקמים, הריחות והשמחה של כל יין אחר. היתרון הוא שהגוף שלך מנצח בטווח הארוך, הכבד שלך נחסך מהדחיפה הנוספת שכוס יין של 15% ABV דורשת.

מדוע שתיית יין דל אלכוהול היא רעיון טוב

ההשלכות הברורות של שתיית יין דל אלכוהול הן שלא בהכרח תתעלף על הספה לאחר כמה כוסות. אך מעבר לכך, ישנן כמה סיבות מוצקות לשקול יינות דלי אלכוהול.

 

הסיבה הראשונה היא שבדרך כלל, ככל שיש יותר אלכוהול ביין כך יש ליין יותר קלוריות בכוס. בשל פרצות מסוימות בחוק, בקבוקי יין אינם חייבים להכיל עובדות תזונה המציגות בדרך כלל מידע קלורי יחד עם נתוני תזונה אחרים. זה משאיר חור פעור במודעות של רוב האנשים עד כמה כל כוס יין צפופה מבחינה קלורית.

 

אם אתה מחשיב את העובדה שכוס יין סטנדרטית היא 5 גרם בלבד וכל אחת מהכוסות האלה יכולה להכיל כ -125 קלוריות ביום טוב, מילוי כוס ה -14 עוז שלך ביין הוא מיידי 300 קלוריות או יותר בכל פעם. קלוריות אלו מסופקות למעשה על ידי האלכוהול והסוכר ביין המשולב אך אלכוהול הוא התורם הגדול ביותר עד כה. יש גם יינות דלי סוכר בחוץ.

 

קלוריות אלכוהול אלו הן מה שמכונה קלוריות ריקות, מה שאומר שהם לא עושים הרבה בשבילך אלא להוסיף שומן. אין שם ערך תזונתי. ככל שהיין מתוק יותר וככל שיש בו יותר אלכוהול אתם צורכים יותר קלוריות. בנמל רובי מתוק עם 19.5% ABV יהיו כ -230 קלוריות לכוס 5 גרם.

 

קשור: 5 דברים חשובים שלא ידעתם על יין.

 

סיבה נוספת לשקול יינות דלי אלכוהול מתואמת עם קלוריות גבוהות. למרות כל היתרונות הבריאותיים המשבחים של יין הם למעשה מתבטלים ואף מתהפכים בספים מסוימים של ספירת קלוריות וצריכת אלכוהול. כל ההשפעות המונעות סרטן, בריאות הלב וכלי הדם והפחתת הלחץ של היין מבוטלות כאשר יותר מדי אלכוהול מוחדר למערכת שלך בו זמנית. זו הסיבה שההנחיות המומלצות מציעות רק כוס אחת ביום לנשים ושתי כוסות ביום לגברים. זכור כי מדובר בכוסות עם 5 גרם יין בלבד, ולא בכוסות יין מלאות.

 

כאשר יותר מדי קלוריות ריקות נבלעות ונאלצת יותר מדי אלכוהול דרך הכבד כל יתרון בריאותי של יין מתבטל ובסופו של דבר הופך להיות הפוך. מעבר מטעמי בריאות ישירים, חשוב גם לקחת בחשבון שכל יין טוב נבנה בקפידה כדי להציג ניחוחות וטעמים מסוימים. שמירה על זה היא הסיבה השלישית להתעניין ביינות אלכוהול נמוכים יותר.

 

יותר מדי אלכוהול ממש מקהה את הלשון והחושים ומונע ממך ליהנות מהיין באופן מלא למה שהוא אמור להיות. עם יינות אלכוהול נמוכים יותר אתה יכול לשתות אותו יותר ועדיין ליהנות מהיתרונות שהוא מעניק לכל ארוחה שאיתה אתה מזווג אותה. למרות מה שאנשים מסוימים עשויים לומר שעניין היין אינו שיכרות, ישנם מסלולים זולים ויעילים יותר למסקנה זו. יין נועד להתענג ולהעריך ויותר מדי אלכוהול יכול להפריע או למנוע זאת.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://next2wine.co.il/