מה לשאול לפני ששוכרים קבלן שיפוצים

בכל פעם שאתם מעוניינים לשכור קבלן שיפוצים כדי שיעשה עבורכם עבודות שירות, אתם תמיד צריכים לעשות בדיקה מעמיקה על מנת שתוכלו לדעת בדיוק עם מי אתם עומדים לעבוד.

אם אתם מתכוונים לשכור קבלן על מנת שיתקין מערכת מיזוג חדשה בבית שלכם, יחליף את הצנרת או יתקין מערכת חכמה, ישנן כמה שאלות חשובות שמומלץ לכם לשאול אותו לפני החתימה על החוזה.

לפניכם מספר דוגמאות לשאלות כאלה אשר יסייעו לכם להתחיל לעבוד על הפרויקטים שלכם ברגל ימין:

 

"כמה זמן אתה כבר בעסק?"

אין שום דבר רע בחברות חדשות המנסות להצליח ולבסס את עצמן, אבל, עם הגיל והניסיון מגיעה גם החוכמה. הקבלנים שהיו בסביבה זמן רב הם בעלי ניסיון רב יותר, בדרך כלל. יש להם ידע מספיק, לפחות תיאורטית, על מנת שיוכלו להתמודד עם כל הבעיות שעלולות להתעורר במהלך השירות שהם מעניקים לכם.

 

"האם אתה מבוטח?"

בעניין של בטיחות ותביעות בבתי משפט, אתם צריכים לדעת אם וכיצד הקבלן שלכם מבוטח. לקבלנים טובים יהיה גם ביטוח עבור העובדים שלהם וגם ביטוח אחריות, כך שאם משהו משתבש במהלך העבודה, הם מכוסים לחלוטין בגין כל נזק או פציעה.

 

"מהו ציר הזמן של הפרויקט?"

זו שאלה חשובה, במיוחד אם אתם נכנסים לפרוייקט או התקנה גדולים, וזאת מפני שהפרויקט עלול להשאיר אתכם מחוץ לבית ליום או יותר. זו הסיבה לכך שאתם צריכים לדעת כמה זמן השירות יארך. בנוסף, שאלו גם על פרויקטים אחרים שהקבלן עסוק בהם, מה שעלול להשפיע על ציר הזמן שלכם עד לסיום העבודה.

 

"כיצד תוכל לשמור על הנכס שלי?"

הקבלנים הטובים ביותר ינקוט צעדים חשובים כדי להשאיר את הנכס שלכם נקי כפי שהם מצאו אותו כשנכנסו לראשונה. שאלו את הקבלן אם הוא משתמש ביריעות כיסוי לנעליים, אם הוא מתכוון לשמור על הבית נעול גם כאשר הוא נכנס ויוצא לעתים תכופות, ואם הוא מבטיח להעביר רהיטים מבלי לפגוע בהם.

 

"איך אנחנו סוגרים עם התשלום?"

מומלץ לא לתת לקבלן את כל הכסף שמגיע לו מראש, אלא לשלם בתשלומים כאשר הפרויקט מתקרב להשלמתו. אתם צריכים גם לשאול איך עמלות נוספות ייקבעו ויחויבו, וכך לוודא שאתם והקבלן שלכם משדרים על אותו גל.

 

כאשר אתם צריכים לשכור את שירותיו של קבלן אמין, בחרו במישהו שעובד כבר לפחות שני עשורים, יש לו שם טוב ומציע מחירים סבירים והוגנים.