איזה שמשייה עדיפה, ידנית או אוטומטית?

כאשר שמשי בחוץ, רכישת של שמשיית חצר מאפשרת להנות מהשמש מבלי לסבול ישירות מהחום. ישנם סוגים שונים של שמשיות בשוק, כמו שמשייה עם תומכן, אבל חלק מהאופציות כוללות מנגנון של הטיה וחלק לא.  כמו שמשיות עם מוט במרכזן, שמשיות הטיה יכולות להיות גם הן בעלות מוט במרכזן וצלעות שמחזיקות את הבד, אבל יש מכשיר שמאפשר כיוונון בין החלקים האלה. שמשיית הטיה מאפשרת לכם לסובב את הזווית של השמשייה לכל הכיוונים, כך שניתן להתאים את השמשייה לכיוון ממנו מגיעה השמש ולכסות אזור גדול יותר בצל.

ישנן שתי שיטות שמאפשרות להשיג את המכניזם של של ההטייה – ידנית ואוטומטית. שתי השמשיות האלה ישמרו על החצר קרירה אפילו אם קרני השמש חזקות. אז איזה סוג מומלץ לקנות? בואו נשווה ביניהן.

מראה

שמשיות בהטיה ידנית הם המודל הקלאסי, ומציעות את אותם המאפיינים של הטיה אוטומטית רק שהן דורשות יותר עבודה. ישנו כפתור שמיועד להפעיל או לכבות את מנגנון ההטיה. במודל זה, הכפתור ממוקם ליד החלק העליון של  המטריה ועשוי גם הוא ממתכת. בנוגע למראה של שמשייה בעלת מנגנון הטיה אוטומטית, ישנו מוט אלומיניום שנפתח באמצעות מערכת כננת, אשר נועל את הצלעות בגובה המתאים. זה רעיון פשוט שמקל על השימוש בשמשייה מחוץ לבית.

פונקציה

כאשר לוחצים על הכפתור בשמשייה הידנית, הוא משחרר מנעול פנימי שמאפשר להטיה לפעול. עם זאת, שלא כמו במנגנון אוטומטי, זה מתוכנן מראש לשתיים או שלוש עמדות הקבועות מראש של גובה השמשייה מעל השולחן או כשהיא עומדת בצורה חופשית. לעומת זאת, שמשייה אוטומטית נפתחת במלואה ומאפשרת לך לסובב את השמשייה לזוויות שונות.

יתרונות

שמשייה במנגנון הטייה ידני מאפשרת צל מרוכז בדיוק כמו שרוצים, מכיוון שהיא מאפשרת לקבוע את המיקום באופן ידני. סוג זה גם זול יותר מהאוטומטי. אם אתם רוצים לקבל טווח רחב יותר של זוויות, שמשייה ידנית היא הבחירה הנכונה עבורכם. השמשיות האוטומטיות מפחיתות את המתח על הגב בזמן שדוחפים את השמשייה להיפתח במלואה, ומאפשרות לשנות את הכיוון של השמשייה בהתאם לבחירה האישית. כולנו יודעים שהשמש נעה לאורך כל היום, ככה שבמקום לשנות את המיקום של השולחן והכסאות, עדיף להשתמש במנגנון האוטומטי. כך ששמשיות אוטומטיות עדיפות כאשר מדובר באזור בו ממוקמים שולחן וכסאות לישיבה.

לכל אפשרות יש יתרונות מנקודות מבט שונות. באלום חיפה ישנן שמשיות מסוגים רבים, ואתם מוזמנים להתייעץ על מנת להתאים את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.