עובדים מהבית – זה הזמן לחדש את המשרד

ימי הקורונה שינו את סגנון והרגלי העבודה שלנו. עד שהחלה המגיפה, היינו מתעוררים מדי בוקר ונוסעים לעבוד במשרד. המגיפה והמגבלות השונות אילצו אותנו לעבוד מהבית, זאת על מנת שלא לבוא במגע עם אנשים אחרים, בין אם זה עובדים ובין אם זה לקוחות וספקים.

בזמן הזה שאנחנו עובדים מהבית, המשרד שלנו נשאר מיותם בדרך כלל, או שעובדים בו אנשים בתפקידים ספציפיים שצריכים להיות במשרד, מסיבה כזו או אחרת. מאחר ולקוחות לא מגיעים למשרד וגם כמות הספקים קטנה משמעותית, זו הזדמנות טובה, לנצל את הזמן ואת האפשרות שנפתחה בפנינו לעשות שינוי במשרד ולחדש אותו.

כשמדברים על עיצוב משרדים, בדרך כלל הכוונה לעיצוב משרד חדש שזה עתה הסתיימה בנייתו או שיפוצו של המבנה בו הוא שוכן. אך מאחר ואנחנו נמצאים בתקופה מעט שונה, תקופה מאתגרת ומיוחדת, הרי שאנחנו יכולים לנצל את ההזדמנות שנפתחה בפנינו ולנצל אותה בשביל לחדש את פני המשרד. כך נוכל להתאים אותו לצרכים שלנו, וכשנחזור לעבוד בצורה רגילה, נוכל ליהנות מהחידוש.

צריך לומר, עיצוב משרדים בעת הזאת זה עניין מאתגר מאחר ולא כל המקומות עובדים בצורה סדירה, בין אם זה מעצבים ובין אם זה חנויות רהיטים או חנויות אחרות שנרצה לרכוש מהן פריטים לצורך עיצוב המשרד. עם זאת, אנחנו בהחלט יכולים לשנות ולחדש, אנחנו יכולים למצוא מספיק דרכים כיצד לעצב את המשרד שלנו מחדש.

לפני שנסביר כיצד נעשה זאת, עלינו לזכור שהפרמטרים לעיצוב אמורים להיות ברורים מבחינתנו. כלומר, אנחנו צריכים לעצב את המקום באופן שיאפשר לנו לייצר סביבת עבודה נעימה ויעילה, חשוב שנבחר בפריטי ריהוט שימושיים עבורנו, חשוב שנבחר פריטי עיצוב שיהפכו את המקום לנעים ומרשים. נוסיף לכל זה, המקום צריך מעוצב בסגנון חדש, מודרני, מתאים לימינו ומתאים ליכולות הכלכליות שלנו.

כיצד נעצב את המשרד שלנו בצורה יפה

הכלל החשוב ביותר לעיצוב המשרד, הוא לייצר סביבת עבודה נעימה ונוחה. אחת הדרכים לעשות זאת, היא באמצעות עיצוב מינימליסטי, אשר ייצור מרחב עבודה פתוח וגדול. כך יהיה לנו הרבה יותר נעים לשהות במקום, יהיה לנו הרבה יותר אור, הרבה יותר שטח, אנחנו לא נרגיש דחוסים ועמוסים בדברים מסביב.

כלל אחר שיכול להוסיף הרבה מאוד לעיצוב שלנו הוא, עלינו להשתמש בצבעים מותאמים, בין אם זה מבחינת סגנון ובין אם זה מבחינות אחרות. חשוב שהצבעים יהיו נעימים לעין, יתאימו לקונספט של המקום, ויצרו תחושה שמחה ונעימה.

כמו כן, אנחנו צריכים להשתמש באלמנטים שונים בסביבה, ולנצל אותם בצורה נכונה. למשל, אנחנו יכולים להשתמש בחלונות גדולים, להשתמש במקורות תאורה חיצוניים ועוד. לכך אנחנו יכולים להוסיף גם שימוש בריהוט טבעי, חלוקת עבודה פונקציונאלית, וכל דבר אחר שיאפשר לנו לנצל את השטח שעומד לרשותנו בצורה נכונה וכן אלמנטים סביבתיים במבנה עצמו ובסביבתו.