מדוע הצנרת ותעלות הניקוז שלכם נסתמים שוב ושוב? להלן הסיבות האמיתיות לכך

באיזו תדירות הופכת מקלחת הבוקר המהירה שלכם לאמבטיה מפני שהמים לא התנקזו כראוי? האם כלי האוכל שלכם בסופו של דבר יושבים במים מלוכלכים כי הכיור במטבח שלכם לא מתנקז כמו שצריך? המצב לא טוב. ניקוז איטי הוא הסימן העיקרי לכך שתעלת הניקוז סתומה, ולמרות שמדובר בעניין נפוץ למדי, אין להכחיש כי סתימות גורמות לאי נוחות רבה.

 

אבל מה בדיוק גורם לצנרת שלכם לסבול מסתימות רבות לעיתים תכופות כל כך? לא נעים לומר לכם את זה, אבל ייתכן שהבעיה נעוצה בהרגלים הרעים שלכם. מה זאת אומרת? המשיכו לקרוא.

 

הסיבות האמיתיות לכך שהצנרת ותעלות הניקוז בביתכם ממשיכים להיסתם הן:

 

אתם משליכים מגבונים לאסלה

זה לא משנה אם על אריזת מגבוני השירותים שרכשתם כתוב שהם נשטפים באסלה – האמת היא שהם לא. מגבונים אינם מתכלים באותו אופן שבו נייר טואלט מתכלה, ולכן מה שקורה בסופו של דבר הוא שמגבונים אלה לעתים קרובות נערמים ומצטברים זה על זה, וכך סותמים את הצנרת ותעלות הניקוז בביתכם. אם אתם משתמשים במגבונים, הקפידו לזרוק אותם לאשפה במקום לאסלה שלכם.

 

אינכם משתמשים במסננות ניקוז

כאשר אתם במקלחת, שוטפים את השיער או מתגלחים מעל הכיור, עליכם להשתמש במסננות ניקוז ולא לאפשר לשיער לזרום ישר אל הצנרת. זהו רעיון גרוע, מפני שקווצות שיער בשילוב עם שמפו או מרכך יוצרות גושים בתעלות הניקוז שלכם. השתמשו במסנני ניקוז מגומי או פלסטיק זול עבור המקלחת שלכם, והניחו למטה מגבת לפני הגילוח מעל הכיור.

 

אתם שופכים שמן בכיור המטבח

אם אתם מטגנים משהו לארוחת ערב, או שאתם צריכים לנקז את השמן מהמזון המשומר, רצוי שלא תשפכו את שאריות השמן בכיור המטבח שלכם. שמן יכול להזיק לצנרת הבית ולגרום לסתימות גדולות. במקום לשפוך את השמן בכיור, מומלץ קודם להעביר אותו לתוך פחית ריקה, לתת לו להתקשות ואז לזרוק את הפחית בסל מחזור.

 

יש לכם מים כבדים

אם המים שלכם מגיעים ממערכת מים המחוברת לבאר, ייתכן שמים כבדים יעברו דרך הצנרת שלכם. כל המינרלים במים שלכם יכולים להצטבר, להיעשות קשיחים יותר בצינורות שלכם, ולאחר מכן לגרום לסתימה. אם אתם חושדים שיש לכם מים כבדים, התקנת מרכך מים יכולה לעזור במניעת סתימות בעתיד.

 

אתם דוחים את הטיפול בסתימה

לא ניתן למנוע בעיות ניקוז לחלוטין, כמובן, אולם כאשר הן מתרחשות – מומלץ לפנות לאינסטלטור מיומן ביותר שיעניק לכם שירותי ניקוז טובים.