חנות קטנה ומטריפה

כולם, גם לקוחות וגם בעלי חנויות, יודעים שעיצוב החנות משפיע באופן משמעותי על חווית הקנייה. חנות שהושקעה מחשבה בעיצוב ובתכנון שלה, הינה חנות מזמינה, שיהיה נעים לקנות בה, ולכן הלקוחות יחזרו אליה בתדירות גבוהה.
רוצים לדעת איך לעצב את החנות שלכם בצורה כזו שתמשוך אליה לקוחות, תספק חווית קנייה מגניבה ומקורית וכמובן תגדיל את מחזורי המכירות שלכם? הנה כמה טיפים.

מה מייחד אתכם?
על מנת להצליח בשוק מוצף, אתם צריכים לדעת בדיוק מה הנקודות החזקות שלכם בתור בעלי עסקים ולהבליט אותן. בטוח כי מאחורי העסק שלכם קיים סיפור וקיימת זיקה למה שאתם עושים. קחו את הקלפים האלו והשתמשו בהם. בדקו אילו אלמנטים בסיפור שלכם אתם יכולים להבליט ולחזק, למשל מוצרים מיוחדים שאתם יכולים להציע, שירות ייחודיי שאין לאף אחד אחר, או קונספט חדשני ומסקרן שלא ניסו לפניכם. העדיפו לעצב את העסק שלכם לפי הנושא הבולט, שיהפוך בעצם לסימן ההיכר שלו, למשל כמו הצדיק החייכן שמייצג את המותג של חומוס אליהו ברחבי הארץ.

היי, מישהו רואה אותי?
בשביל שחנות תצליח, הלקוחות חייבים להבחין בה מרחוק ולדעת בדיוק מה היא מוכרת ומה הנושא שלה. לכן, הנראות של החנות מבחוץ חייבת לספק הצצה אל תוך המהות שלה. חשוב להשקיע בשילוט, בחלונות הראווה ובכלל בעטיפה החיצונית של כל העסק, על מנת לשדר ללקוחות את המסרים הרצויים, לסקרן אותם ולגרום להם לרצות להיכנס אל תוך החנות. ככל שתשכילו לעצב את השילוט בכניסה, את חלונות הראווה ואת הסביבה שמחוץ לחנות בצורה מושכת, מגרה ומתאימה לרוח של המותג שלכם, כך תמשכו יותר אנשים ותגדילו את קהל הלקוחות.

סדר הדברים
חשבו על המטרות של החנות שלכם. למשל, האם המטרה היא כמו במקס סטוק, שהלקוח יקנה כמה שיותר פריטים קטנים וזולים, או שהמטרה היא בכלל שהלקוח ירכוש מוצר אחד יקר, כמו לדוגמה בבאג, שהיא חנות טכנולוגית שמוכרת סמארטפונים, אוזניות וכו'. בהתאם לתשובות שלכם לשאלות, סדרו את החנות בצורה הגיונית ואינטואיטיבית שתכוון את הלקוחות, תעזור להם להתמצא בחנות ותקדם אתכם להשגת המטרות שלכם. קחו בחשבון את גודל המעברים, את המרחב, את גודל וגובה המדפים בחנות וכמובן את צורת הקנייה- למשל אם בחנות שלכם יש עגלות גדולות בדומה לעגלות סופר תכננו את המרחב כך שיהיה להן מקום לעבור. כמו כן, על מנת לארגן הכל בצורה מוצלחת, השקיעו מחשבה במתקני התצוגה לחנויות אותם בכוונתכם לרכוש.

מתקני תצוגה לחנויות
מתקני תצוגה לחנויות הם בהחלט מאסט בכל חנות שמכבדת את עצמה. הם באים בגדלים, בצורות, בצבעים ובעיצובים שונים, ואין ספק שתוכלו למצוא  בתוך העולם הזה בדיוק את מה שמתאים לחנות שלכם. מתקני תצוגה לחנויות בהחלט נועדו על מנת לסייע לכם ליצור בחנות תחושה של סדר שתגרום ללקוחות שלכם להיות רגועים ושבעי רצון. בבואכם לבחור מתקני תצוגה לחנויות קחו בחשבון את הנושא של החנות, את ההשתלבות של מתקני התצוגה בסיפור שהיא מספרת, וכמובן את העיצובים, הצבעים, והגדלים שמתאימים בדיוק לחנות שלכם.