חיפוי למטבח – להתאים את החיפוי למקום

כשאנחנו בוחרים לעצב בית מגורים או כל מבנה אחר, אז עלינו להתייחס לכל פרט בו אנחנו משתמשים בתהליך העיצוב בכמה וכמה רמות. יש את הרמה הבסיסית, זו שמתייחסת לפרט כשלעצמו, כיצד הוא נראה, האם הוא יפה, האם הוא מתאים למה שאנחנו מחפשים, ויש את הרמה הרחבה יותר, כיצד אותו פרט משתלב עם פרטים אחרים בעיצוב הכולל ויוצרים ביחד מעטפת שלמה, רחבה, מעטפת שמתאימה לאופן בו אנחנו רוצים לעצב את המקום. מעבר לכך, הרי שעלינו להתייחס לכל פרט גם בהקשרים נוספים, למשל, עלויות, תחזוקה, תנאים וכדומה.

דוגמא מאוד טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של בחירת אריחי חיפוי למטבח. מדובר על אריחים שאמורים לכסות חלק מהמטבח, יש להם תפקיד כפול, גם בעיצוב המקום וגם לשמור על קירות המטבח מפני לכלוך ודברים אחרים. מבחינת השטח, הרי שהחיפוי אמור לכסות חלק מהמטבח, קיר אחד או יותר, תלוי כמובן במבנה שלו. מן הסתם זה משפיע על העלויות וכן על משך זמן העבודה.

כעת עולה שאלה, כיצד אנחנו אמורים לבחור חיפוי למטבח, איך אנחנו אמורים לעשות את זה בין אם אנחנו מתייחסים לחיפוי בפני עצמו ובין אם אנחנו מתייחסים אליו כחלק ממעטפת רחבה של עיצוב המטבח. מה שחשוב לזכור הוא, שמדובר בפריט נייח, כלומר, כזה שאנחנו אמורים להדביק על הקיר ואנחנו לא יכולים להזיז אותו. מדוע זה חשוב? שכן הבחירה שלנו היא בעלת משמעות לתקופה ארוכה, לא מדובר בבחירה שאנחנו יכולים לשנות אותה מתי שאנחנו רוצים. לכן אנחנו גם צריכים להתייחס להיבטים של עלויות והיבטים של תחזוקה ביתר שאת.

כיצד מבצעים התאמה מושלמת

כשאנחנו בוחרים אריחי חיפוי, עלינו להתייחס לשאלה כיצד אנחנו רוצים שהמטבח שלנו ייראה. האם אנחנו מחפשים עיצוב צבעוני, עיצוב אחיד, עיצוב שמרני או מודרני, האם אנחנו מחפשים עיצוב קלאסי או רגיל. כיצד אנחנו רוצים שהמטבח שלנו ייראה במעטפת שלו ובכלל. ברור מאליו שיהיו לאריחים משמעות רבה בתהליך העיצוב, הן בגלל השטח שהם מכסים והן בגלל העובדה שיש להם משמעות רחבה בעין.

מן הסתם, אנחנו צריכים להתייחס גם להיבטים נוספים שקשורים לעיצוב של המטבח וכיצד הם משתלבים עם האריחים. למשל, כיצד הארונות והשיש משתלבים, כיצד הריהוט משתלב וכיצד פריטים אחרים יכולים להשתלב ביחד עם האריחים. בצורה כזו אנחנו נוכל לתכנן את העיצוב הכולל בצורה מושלמת.

כאמור, מלבד העניין של העיצוב, הרי שעלינו להתייחס גם להיבטים נוספים, למשל, כמה עולים לנו האריחים, באיזה סוג אבן אנחנו נבחר, כיצד אנחנו יכולים לתחזק ולשמור על האריחים בצורה טובה וכיצד אנחנו יכולים להשתמש באריחים בצורה בטוחה לאורך זמן על מנת שלא ייהרסו. כל הנקודות הנ"ל הן משמעותיות גם מבחינה כלכלית וכמובן גם מבחינות של שימוש נכון במטבח.