טיפים לעיצוב משרדים – איך מעצבים משרד בצורה נכונה

כל משרד, בין אם הוא נועד לשרת עובדים במגזר הפרטי ובין אם הוא נועד לשרת עובדים במגזר הציבורי, חייב להיות מתכונן ומעוצב באופן מדויק, נכון וראוי. כך העובדים יוכלו ליהנות מסביבת עבודה נעימה ויעילה, כך הלקוחות, הספקים או גורמים אחרים שמגיעים למשרד מעת לעת וכן על בסיס קבוע, יוכלו ליהנות ממנו ומהאווירה המיוחדת שהוא מייצר.

כשניגשים לעצב משרד, צריך לקחת בחשבון נקודות שונות ובהתאם, לדעת כיצד לייצר תהליך עיצוב עם עבודה נכונה. למשל, צריך לקחת בחשבון שהמשרד אמור לשרת את העובדים לאורך תקופה ארוכה ובמשך שעות ארוכות ביום. כמו כן, צריך לזכור שהעיצוב של המשרד הוא למעשה "הפנים" שלו ושל המקום בכלל, לכן חשוב שהעיצוב יהיה יפה ונעים. עוד נקודה שצריך לקחת בחשבון, העיצוב אמור לעזור לעובדים לייצר תהליך עבודה נכון ויעיל.

לכן, חשוב להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים מקצועיים, מנוסים, מעצבי פנים שמתמחים בתחום. אין טעם לשכור את שירותיהם של מעצבים שמעולם לא התנסו בעיצוב משרדים, משום סוג שהוא. עדיף כמובן לשכור מעצבי פנים שיש להם ניסיון לא רק בעיצוב משרד אלא ספציפית מהסוג שאנחנו רוצים לעצב, וכן בעבודה עם לקוחות וקהל מהסוג שלנו.

לפני שנציג כמה טיפים של מעצבי פנים לעיצוב משרדים, צריך לציין, רצוי מאוד לבדוק מספר מעצבים, לבחון תיק עבודות של כל אחד מהם, ובסופו של דבר להחליט בהתאם לסגנון, קונספט או כל דבר אחר שיכול לעזור בנושא.

טיפים לעיצוב נכון של משרדים

בראש ובראשונה, כשניגשים לעצב משרד, מכל סוג שהוא, צריך לאפיין מראש איזה סוג עבודה מתבצעת במקום, מי עובד בו, מי מגיע אליו, מה הצרכים של המקום באופן כללי. רק כך יהיה אפשר לתכנן נכון את תהליך העבודה ולייצר תהליך עיצוב מדויק.

לאחר מכן, צריך לבחון את הנתונים שקיימים במקום. בין אם זה השטח ובין אם זה האופן בו החלל מתחלק או ניתן לחלק אותו. כל דבר שיכול להשפיע כך או אחרת על העיצוב והתכנון של המקום.

על מנת לייצר סביבת עבודה יעילה, אזי שצריך להחליט איפה להציב כל דבר באופן כזה שישרת את המקום. צריך ליצור מרחב נוח ופשוט, מרחב נגיש וזמין. למשל, אם צריכים פרטי ריהוט שונים, אז יש לבחון איפה בדיוק ניתן לשים אותם בשביל שיהיה נוח להשתמש בהם, יהיה נוח לאחסן בהם את הפריטים השונים, כך יוצרים סביבת עבודה הרבה יותר יעילה ונוחה.

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה היא הנראות של המקום. ככל שהמשרד יהיה מעוצב בצורה יפה ומרשימה, כך גם יהיה נעים יותר לעבוד בו, וגם כל מי שיגיע אליו יתרשם ממנו. לכן בחירת החומרים והצבעים צריכה להיות בהתאם, לאופי ולסגנון המקום והעסק בכלל.