טיפול בשלפוחית ​​שתן רגיזה בעזרת שינויים התנהגותיים

שלפוחית ​​שתן רגיזה יכולה להפריע מאוד לחייו של אדם. למהר כל הזמן לשירותים, להרגיש שאתם צריכים ללכת בכל פעם שאתם מתחילים לשטוף כלים, ומדי פעם דליפה שמגיעה עלולה לגרום לתסכול ומבוכה.

 

אבל האם ידעתם שיש הרבה שינויים התנהגותיים פשוטים שאתם יכולים לעשות שיכולים לעזור לכם, שחלקם אולי אפילו לא דורשים נסיעה לרופא. קראו את הרעיונות החדשים שיעזרו לכם לנהל את השלפוחית הרגיזה שלכם ולמנוע נזילות.

דיאטה

ייתכן שלא תצליחו לתפקד ללא כוס הקפה של הבוקר או חטיף ממותק אחר הצהריים, אך האם ידעתם שסוגים מסוימים של מזון, כגון קפאין וסוכר, יכולים לגרות את שלפוחית ​​השתן שלכם ולעורר תסמינים של שלפוחית רגיזה? אמנם לא כל טריגר יעורר אתכם באופן ספציפי (בכל זאת כולנו שונים), אך כדאי לכם לציין מה אתם אוכלים ושותים כאשר אתם מתחילים לחוות תסמינים. נסו לנהל יומן שלפוחית ​​שתן כדי לעקוב אחר צריכת המזון והשתייה שלכם, ובדקו כיצד זה יכול עולה בקנה אחד עם השלפוחית הרגיזה שלכם. שימו את רשימת החומרים המגרים את שלפוחית ​​השתן על המקרר שלכם כתזכורת למאכלים שיש להיזהר מהם.

פעילות גופנית

שמירה על משקל בריא עוזרת לא רק לקו המותניים שלכם – אלא גם לשלפוחית ​​השתן. עודף משקל יכול לתרום לדליפות. התחילו להתעמל, זה לא צריך להיות מאומץ – הליכה של 30 דקות ביום יכולה לעשות פלא לרווחתכם הפיזית והנפשית. ושגרה קלה במשקל יכולה לעזור לכם לבנות מסת שריר שתשמור עליכם חזקים ובריאים.

 

ואל תשכחו מרצפת האגן שלכם. שמירה על רצפת אגן בריאה היא הכרחית לבריאות שלפוחית ​​השתן. אם אתם סובלים משלפוחית רגיזה, ובמיוחד אם זה כולל כמות כלשהי של דליפה, אנו ממליצים לפנות לפיזיותרפיסט כדי לקבל הערכה על מצב רצפת האגן שלכם. רצפות אגן חלשות מדי או צמודות מדי, עלולות לגרום לדליפת שתן וחשוב לדעת גם לחזק וגם להרגיע את רצפת האגן לבריאות אופטימלית.

אימון שלפוחית ​​השתן

האם ידעתם שאתם יכולים באמת לאמן מחדש את שלפוחית ​​השתן כדי להחזיק שתן לפרקי זמן ארוכים יותר? עם מעט תרגול, אימון מחדש של שלפוחית ​​השתן יכול לאפשר לכם ליהנות מתקופות ארוכות יותר מבלי שתצטרכו לרוקן אותה.

 

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר של עזר נאמן.